Afgelopen zaterdag 29 november hebben een vijftal topzwemmers (Yarno, Avery, Vince, Sebas en Thijs) meegedaan aan de IJsselcup 2022 in het Nieuwerkerkse Polderbad. Na een aantal jaar vanwege corona niet georganiseerd, was het weer een ongekend succes. Een spektakel waarvoor 9 verenigingen met 167 zwemmers zich hadden ingeschreven. Onder de bezielende aanvoering van ploegleider Robbert zwom iedereen van ACZ zo de finales in, drie behaalde uiteindelijk zelfs het podium!
Deelnemers zwemmen voorrondes van 25m en 100m vrij bij de minioren en 50m en 200m vrij bij de ouderen, waarna bij plaatsing, door de beste 5 van iedere klasse een 50m of 100m finale wordt gezwommen. Junioren en ouder zwemmen in de voorrondes op basis van inschrijftijd door elkaar. Zo zwom onze 14-jarige Yarno in de laatste serie van de 200m vrij naast iemand van 43 jaar.
De 25m vrij jongens minioren 5 en jonger begon al gelijk uitstekend, daar zwommen Sebas en Thijs gelijk de 2de en 3de tijd met 16.66 en 17.33. Voor allebei uiteraard een dikke PR, want hoevaak zwem je nu een officiële 25m vrij?
In de 50m vrij heren (junioren en senioren) zwommen Yarno, Avery en Vince een prima race in respectievelijk 26.59, 30.48 en 32.92 seconde. Avery en Vince vijlde zelfs wat van hun oude records (30.52 en 33.06) af. Voor Yarno ging het nog bijna mis, aanvankelijk gedist vanwege een te lange onderwaterfase. Al vlot gecorrigeerd toen na enkele subtiele hints van coach Robbert de wedstrijdleiding besloot de lijn van 12,5m naar de reglementaire 15m te verplaatsen.
De 100m vrij minioren ging ook prima. Sebas en Thijs zwommen in 1:22.82 en 1:36.39 zichzelf richting finale. Tijdens het eerste keerpunt liep Thijs’ bril halfvol, extra knap om zo nog 3 banen uit te zwemmen.
In de 200m vrij heren zwom Yarno in 2:05.23 de 3de tijd van de dag in de categorie vanaf 12 jaar (inclusief senioren). 2 weken geleden zwom Yarno in Papendrecht al 2:04.54. Avery zwom met 2:35.12 ruim een minuut van zijn 2 jaar oude record (3:40.73) af. Ook Vince zwom met 2:33.38 een finale waardige tijd!
Zo stonden ineens iedereen van ons in de finale van de beste 5 in hun klasse! Bij de minioren 3 en 4 zwommen Isai, Sebas en Thijs op de 50m vrij zich 1, 2 en 3 in 33.16, 36.55 en 38.35. De hele dag waren deze donderstenen al net de 3 musketiers. In koor in de kantine: “Heeft u een schaar?” Voor even synchroon in plaats van wedstrijd. Yarno zwom met 57.62 een nieuw PR en goud op de 100m vrij junioren 3. Een ruime seconde eraf (was 58.90). Vince zwom bij de Junioren 1 in 1:11.05 net niet het podium op. Avery haalde bij de junioren 2 ook helaas het podium niet. Allemaal prestaties om super trots op te zijn!
Het was een gezellige maar wel warme dag. In het publiek zelfs support van enkele ACZ-zwemmers die zelf niet meezwommen. Iedereen heeft ontzettend zijn best gedaan! ACZ gaat als een raket! Tot volgend jaar!

